Choroby układu pokarmowego a sztuczne karmienie niemowląt

mleko-modyfikowane-dla-dzieciNajczęściej spotykana kategoria problemów zdrowotnych niemowląt związana jest z ich układem pokarmowym. Malutkie dzieci cierpią często na kolki, biegunki, alergie pokarmowe oraz na ulewanie. Wtedy te, najlepiej jest pomóc dziecku wprowadzając do jego diety specjalne produkty, czyli modyfikowane mieszanki mleczne. W zależności od wieku dziecka, mama może wybrać mleko pierwsze (przeznaczone dla dzieci do 6-ego miesiąca życia) lub też mleko następne (przeznaczone dla dzieci do 18-ego miesiąca życia).

Tego typu zastępcze mleko można obecnie podawać wszystkim dzieciom, zarówno zdrowym jak i tym, które cierpią na różnego rodzaju dolegliwości, szczególnie te wcześniej wspomniane, czyli kolki, ulewanie, alergie pokarmowe oraz biegunki.

Do karmienia sztucznego niemowląt z nieprawidłowo funkcjonującym układem pokarmowym służą specjalne mieszanki, które różnią się od tych tradycyjnych swoim składem. Dla dzieci cierpiących na uporczywe ulewanie przeznaczone są mieszanki antyrefluksowe czyli takie, które zostały wzbogacone o kleik ryżowy, skrobię ziemniaczaną czy też mączkę z ziaren chleba świętojańskiego. Mleko modyfikowane dla alergików to z kolei takie mieszanki, które powstają na bazie białka roślinnego lub też posiadają białko zhydrolizowane (przy czym należy pamiętać, że ten drugi rodzaj mleka jest przeznaczony dla dzieci, u których występuje podwyższone prawdopodobieństwo pojawienia się alergii ). Poza tym mamy mogą też kupić mleko dla dzieci cierpiących na biegunki i kolki. Są to mieszanki, do których dodaje się prebiotyki, wspomagające pracę układu pokarmowego dziecka.

Takie modyfikowane mleko w proszku rozpuszcza się w określonej ilości przegotowanej i odpowiednio ciepłej wody. Podaje się je w takich samych odstępach czasowych, jak w przypadku karmienia naturalnego. Akcesoria do karmienia sztucznego niemowląt to przede wszystkim butelki i smoczki, a także specjalne kubki do picia z odpowiedniej twardości, dopasowanym do delikatnych ust maluszka ustnikiem.

Istnienie tak sporej ilości różnych rodzajów mleka modyfikowanego, dzięki któremu szybciej można pokonać niemowlęce dolegliwości żołądkowe, przysparza modyfikowanym mlecznym mieszankom sporej popularności. Ma ono też spore znaczenie w dyskusji na temat karmienie sztuczne a naturalne, gdyż tym samym staje się automatycznie cennym atrybutem sztucznego odżywiania niektórych niemowląt.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *