Czy istnieje dieta cud?

Dieta cudSą różne diety, które obiecują uzyskanie szczupłej sylwetki w krótkim czasie. Natomiast zwykle mają one jednak pewne minusy. Po pierwsze często nie przynoszą zapowiadanych efektów, po drugie zrzucone kilogramy szubko wracają, a po trzecie mogą być niezdrowe. Czy istnieje jednak szansa na znalezienie diety cud, która pozwoli w końcu uzyskać wymarzone efekty, dobre samopoczucie i pewności siebie?

Pośród najnowszych metod odchudzania można znaleźć kilka takich, których założenia wydają się być przynajmniej dziwne. Jednak zaraz po uczucie zdziwienia pojawia się myśl, że może w takim razie ten sposób okaże się skuteczny. Jeżeli różne stosowane do tej pory diety nie przyniosły zadowalających rezultatów, to może konieczne jest odkrycie jakiegoś tajemniczego sposobu, który może wydawać się absurdalny, a jednak zadziała tak jak powinien. Jedna z interesujących i modnych ostatnio propozycji to dieta OMG Venice’a A Fultona. Jej autor twierdzi, że stosując się do jej założeń można schudnąć tyle ile się chce w ciągu 6 tygodni. Istnieją trzy warianty i każdy z nich jest coraz bardziej wymagający, ale też jego stosowanie przynosi lepsze efekty. Opcje te różnią się między sobą dopuszczalną ilością węglowodanów, jakie można zjeść w ciągu dnia, maksymalną ilością owoców oraz długością czasu, jaki należy poświęcić na ćwiczenia. Oprócz tego każdy powinien trzymać się planu dnia zgodnie z którym rano bierze się zimną kąpiel i pije czarną kawę, śniadanie zjada się 3 godziny po obudzeniu, oprócz niego je się jeszcze tylko 2 posiłki i oczywiście odpowiednio dużo się ćwiczy. Swoje założenia Fulton opisał w książce „Six weeks to OMG”, która od początku była rozchwytywana. Jednak wiele osób zastanawia się czy jej autor faktycznie wierzy, że jego pomysły mogą kogoś odchudzić w zdrowy i trwały sposób. Może jednak zależało mu przede wszystkim na zdobyciu popularności?

Większość lekarzy i dietetyków dowodzi, że szybka utrata dużej liczby kilogramów nie jest dobrym pomysłem. Nie dość, że wymaga to wielu wyrzeczeń, to może zaszkodzić naszemu zdrowiu. Poza tym prawie zawsze jest to związane ze zwolnieniem metabolizmu. Potem stęsknieni za różnymi smakołykami zjadamy ich zbyt dużo na raz i organizm robi szybkie zapasy tłuszczu, a kilogramy oczywiście powracają. Oczywiście bardzo ważny jest ruch, ale kiedy jest się na zbyt restrykcyjnej diecie, to zwykle nie ma na niego siły. Dlatego najlżej jest chudnąć powoli, w przemyślany i zdrowy sposób. Należy jeść urozmaicone posiłki i najlepiej podzielić je na kilka mniejszych porcji. Poza tym ćwiczyć i oczywiście unikać produktów, które mają dużo kalorii, zwłaszcza pustych. Gdyby istniała dieta cud, to z pewnością wielu z nas już dawno by z niej skorzystało i miało problem nadwagi z głowy raz na zawsze. Każda metoda szybkiego odchudzania ma jakieś wady.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *