Domowe sposoby na rzucenie palenia

jak-rzucic-palenie-domowym-sposobemIstnieją różne metody, aby skutecznie rzucić palenie. Bywa też tak, że ktoś musi wypróbować kilka z nich, żeby ostatecznie znaleźć najbardziej skuteczny sposób dla siebie. Można oczywiście zainteresować się nawet różnymi niekonwencjonalnymi pomysłami, takimi jak biorezonans, hipnoza czy akupunktura. Jeśli tylko komuś pomogą to doskonale!  Nie da się jednak ukryć, że każda osoba która rzuca palenie musi na początku zmagać się z chęcią sięgnięcia po papierosa właściwie cały czas. Dlatego ważne jest także opracowanie domowych sposobów na walkę z nałogiem.

Żeby rzucanie palenia było skuteczne bardzo ważne jest mocne postanowienie i dobra motywacja. W chwilach słabości trzeba sobie przypominać dlaczego warto odstawić papierosy. Dobrym pomysłem może okazać się powieszenie w niektórych miejscach kartek, na których wypisane będą najważniejsze powody dla których warto zerwać z nałogiem. Poza tym można też wypisać sobie spodziewane rezultaty rzucenia palenia. Przydatne będą tutaj konkrety. Warto więc sprawdzić po jakim czasie układ krwionośny i oddechowy zostaną całkowicie oczyszczone ze szkodliwych substancji, albo policzyć co miesięczne oszczędności związane z rezygnacja z kupowania papierosów. Za część tych pieniędzy można kupować sobie małe prezenty lub robić jakieś przyjemności. Na pewno ważna jest także zmiana pewnych przyzwyczajeń. Chodzi o to, że niektóre czynności czy codzienne wydarzenia mogą kojarzyć się z tym, że zaraz po nich wychodziło się na papierosa. Trzeba więc wprowadzić coś innego. Na pewno ważne jest też zajęcie czymś zarówno umysłu, jak i ciała żeby nie myśleć za dużo o braku papierosa.

Wiadomo że byłemu palaczowi dokucza nie tylko brak papierosa, ale także objawy związane z rzuceniem palenia. Mogą pojawić się bóle głowy, gardła, kaszel, rozdrażnienie, rozbicie, a nawet depresja. O ile negatywne skutki fizyczne przejdą, kiedy tylko organizm przyzwyczai się do braku nikotyny, to poczucie pustki i przygnębienie może niestety pozostać. Tak właśnie działa uzależnienie psychiczne. Podobno skutecznie radzi z nim sobie metoda Easyway Allena Carra. Zachęca ona do pójścia na rodzaj psychoterapii odbywającej się w niewielkich grupach. Jest to kilka sesji prowadzonych przez wykwalifikowanych terapeutów. Jeśli jednak ktoś woli pozostać w domu może kupić jedną z książek Allena Carra. Kolejnym rodzajem pomocy w rzucaniu palenia, z której można korzystać w domu są odpowiednie programy komputerowe. Motywują i wspierają, a przy tym nie są drogie. Oczywiście są jeszcze różnego rodzaju inhalatory, tabletki, gumy i plastry z nikotyną. Ważne jednak, żeby cały czas ograniczać ich stosowanie, a w końcu całkiem z nich zrezygnować. O czym jeszcze warto pamiętać rzucając palenie? O tym, żeby nie podjadać. Często ręce, którym brakuje papierosa odruchowo sięgają po orzeszki, paluszki i chipsy. Najlepiej więc  nie kupować takich rzeczy, a ręce zając krojeniem warzyw na sałatkę.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.