Ile kosztuje zabieg kwasem hialuronowym?

zabiegi kosmetyczne kwasem hialuronowymOd lat 60. ubiegłego wieku główną substancją stosowaną w medycynie estetycznej do poprawiania własnej urody był botoks. Toksyna botulinowa, bo tak brzmi właściwa nazwa substancji określanej popularnie jako botoks lub jad kiełbasiany, stosowana w odpowiednio dobranych i nieszkodliwych dawkach zaczęła jednak w latach 80. być wypierana przez kwas hialuronowy. Mimo iż efekty zastosowania obu substancji mogą być zbliżone, wiedzieć trzeba, że kwas hialuronowy ma zdecydowanie szersze spektrum możliwych zastosowań i w przeciwieństwie do botoksu może pełnić rolę doskonałego wypełniacza. Stosowany bywa nie tylko w kosmetologii i zabiegach medycyny estetycznej, ale także jako substancja pomocna w leczeniu ciężkich schorzeń stawów, wypełniacz szpecących blizn, substancja nawilżająca delikatne tkanki podczas operacji oczu. Jako suplement diety, zażywany w postaci tabletek, może skutecznie zwiększać elastyczność naszego naskórka, poprawiać kondycję cery, włosów i paznokci dzięki podniesieniu poziomu ich nawilżenia.

W czym tkwi sekret kwasu hialuronowego? Ten naturalny składnik tkanek łącznych naszego organizmu, występujący zarówno w skórze właściwej, ale także w mięśniach, ścięgnach, chrząstkach, dziąsłach i ciałkach szklistych oka oraz zastawkach serca, posiada szereg specjalizacji i właściwości, z których najważniejszą jest zdolność do wiązania wody. Zapewnia to jego specyficzna, łańcuchowa budowa cząsteczek, które pod wpływem kontaktu z roztworem wodnym tworzą szereg niekontrolowanych spiral, dzięki czemu kwas hialuronowy powiększa swoją objętość. Podczas zabiegu, po wstrzyknięciu otrzymywanego syntetycznie kwasu hialuronowego, do skóry kwas chłonie wodę, jego ilość zwiększa się, co prowadzi do wzrostu elastyczności powierzchni poddanej zabiegowi oraz jej odżywieniu i nawilżeniu.

Zupełna prawie bezinwazyjność zabiegu, polegającego tylko na nakłuciu określonego miejsca po wcześniejszym miejscowym znieczuleniu, podobnie jak jego bezbolesność wpływają na fakt, że zabiegi kwasem hialuronowym cieszą się wzrastającą popularnością. Przy użyciu HA można dokonać korekcji kształtu ust, można powiększyć biust i usta. Wszystkie te zabiegi umożliwiają natychmiastowy powrót do codziennych czynności, a ich efekty estetyczne są widoczne tuż po zabiegu.

Cena zabiegów z zastosowaniem kwasu hialuronowego jest różna i zależna od rodzaju dokonywanej korekcji. Redukcja bruzd na twarzy i wypełnienie ust to koszt w granicach 700 – 1000 zł. Decydując się na wypełnienie zmarszczek musimy liczyć się z kosztem rzędu 500-700 zł za każdy typ zmarszczki. Więcej kosztować będzie wykorzystanie kwasu hialuronowego w przypadku wypełniania piersi. Tutaj ceny mogą być naprawdę zróżnicowane w zależności od rodzaju planowanej korekcji, a także od kliniki medycyny estetycznej.

Kwas hialuronowy w organizmie ludzkim ulega naturalnemu, enzymatycznemu rozkładowi. Dlatego też, ze względu na powyższy fakt biodegradowalności, ciało po zabiegach z zastosowaniem kwasu hialuronowego powraca do swoich naturalnych kształtów. W zależności od organizmu trwałość zabiegów może wynosić od 6 – 18 miesięcy