Jak pomóc kobiecie podczas miesiączki?

okres-u-kobietyZ męskiego punktu widzenia kobiecy okres to czas wzmożonej nadpobudliwości ich partnerek życiowych. Ich ukochane przeistaczają się nieraz w kłębek nerwów, stają się bardziej wrażliwe i wybuchowe. Niestety one same niewiele mogą na to poradzić, dlatego panowie powinny być dla nich w te dni oparciem. Z pewnością komentarze typu „babskie fanaberie”, nic nie pomogą, a wręcz mogą przynieść zupełnie odwrotny skutek. Po pierwsze to warto drodzy panowie nauczyć się rozmawiać z kobietą o miesiączkach. Jest to nieodłączny element jej życia, a w prawdziwym związku nie ma miejsca na tajemnice i wstyd. Warto zapytać, jak się czuje ukochana dziewczyna, narzeczona czy żona, czego potrzebuje, porozmawiać o samopoczuciu nie tylko fizycznym. Burza hormonalna w organizmie kobiecym sprawia, że wszystko odczuwa ona ze zdwojoną siłą, dodatkowo silny ból podczas miesiączki sprawy nie ułatwia. Toteż mężczyzna niczym filar, powinien być oparciem dla swej wybranki. Czasami trzeba tak niewiele, zaparzyć zioła na bóle menstruacyjne, przytulić, po prostu postarać się o odrobinę empatii.

Mężczyźni zwłaszcza chłopcy nie zawsze wiedzą jak się zachować, jak pomóc dziewczynie. To niech wiedzą, że obchodzenie sprawy szerokim łukiem to zły sposób. Uciekanie z zasięgu jej wzroku ze strachu, przed tym, że się wam oberwie za coś, to zły pomysł. Stańcie na wysokości zadania. Koniecznie dowartościujcie swoją kobietę, przytulajcie ją często, dawajcie do zrozumienia, że się o nią troszczycie i może na was polegać. To jest potrzebne, zwłaszcza że podczas okresu spada samopoczucie i często kobiety czują się brzydkie i osamotnione w tym co przeżywają.

Współżycie w trakcie menstruacji? Z pewnością nie należy naciskać. To subiektywna decyzja i na pewno z zabezpieczeniem, z uwagi na zwiększone ryzyko infekcji. Może tak być, że w te dni kobieta będzie chciała współżyć, wtedy na pewno mężczyzna powinien zachować delikatność. Także w dotyku, jej ciało jest wtedy szczególnie uwrażliwione, więc będzie odczuwać podwójnie pieszczotę jak i mocniejszy uścisk.

Jak jeszcze można pomóc kobiecie podczas miesiączki? Na pewno ulżyć w bólu. Co wtedy robimy? Można wykonać delikatny masaż brzucha ruchami okrężnymi, on spowoduje rozluźnienie i skurcze staną się mniej bolesne. Czasami ważniejsze jest wsparcie psychiczne niż fizyczna pomoc. Wzrost endorfin tzw.; hormonów szczęścia może zmniejszać znacznie odczucia bólowe, dlatego zadbajcie o dobry humor swoich kobiet w te trudne dla nich dni.