Jak skutecznie walczyć z bólem pleców?

sposób na ból krzyżaMasaż każdemu z nas kojarzy się z relaksem, upiększaniem, walką z nadwagą lub wizytą w salonie odnowy biologicznej. Jednak mamy bardzo wiele rodzajów masażu. Jednym z nich jest masaż leczniczy.

Masaż leczniczy jest to jedna z form fizycznego oddziaływania na organizm ludzki za pomocą bodźców mechanicznych, pod postacią ucisku na tkanki. Celem takiego masażu jest wywołanie odczynu miejscowego i ogólnego. Bardzo często, za pomocą takiego masażu leczy się bóle pleców.

Masaż leczniczy jest jednym ze sposobów na ból kręgosłupa, na który skarży się coraz większa liczba osób w różnym wieku. Przyczyn wystąpienia takiego bólu jest wiele. Jednak najczęściej związane są one z nieprawidłową postawą, z mała dbałością o prawidłową masę ciała, o rozkładanie noszonych ciężkich przedmiotów na dwie ręce, a także z nieprawidłowego podnoszenia ciężkich przedmiotów.

Bardzo często ból kręgosłupa pojawia się u kobiet w ciąży. Na bóle pleców w ciąży skarży się ponad połowa przyszłych mam. Są jednak pewne sposoby na złagodzenie bólu. Kobiety spodziewające się potomstwa mogą poddać się specjalnym masażom kręgosłupa dla kobiet w ciąży. Masaż taki odbywa się, nie tak jak masaż tradycyjny, w pozycji leżącej na łóżku do masowania, lecz w pozycji siedzącej. Odpowiednio i profesjonalnie wykonany może przynieść przyszłej mamie prawdziwą ulgę.

Masaż kręgosłupa nie przynosi natychmiastowych efektów, jednak po kilku sesjach na łóżku do masażu, na których cudowne i sprawne palce fizjoterapeuty będą pastwić się nad naszym ciałem, poczujemy wyraźną ulgę. Oczywiście zanim poczujemy poprawę, będzie nas bolało jeszcze bardziej. Po kilku pierwszych masażach, prawie pewne jest to, że poczujemy się jeszcze gorzej. Jednak po serii takich zabiegów, które zwykle obejmują 10 wizyt w gabinecie, odczujemy wyraźną ulgę.

Jednak także w domowych warunkach możemy ulżyć naszemu biednemu kręgosłupowi i napiętym mięśniom. Doskonałą inwestycją są fotele do masażu, a także różne go rodzaju masażery, które rozluźniają, odprężają, poprawiają krążenie i ujędrniają skórę. Masażery doskonale uśmierzają bóle karku w odcinku szyjnym, a także w odcinku krzyżowo-lędźwiowym. By jednak uchronić swój kręgosłup i jak najdłużej cieszyć się sprawnością, trzeba od początku stosować się do pewnych zasad i dbać o dobrą kondycję, masę ciała i postawę.