Jak zrobić domową maseczkę z jogurtu naturalnego?

maseczka jogurtowa domowaDo pielęgnacji każdego rodzaju cery, zwłaszcza problemowej, wspaniale naddają się kosmetyki naturalne. Przede wszystkim, nie zawierają w sobie żadnych chemicznych substancji szkodzących naskórkowi, możemy je przygotować samodzielnie w dodatku przy nakładzie minimalnych kosztów. Mowa tu głównie o maseczkach wykonanych na bazie jogurtu naturalnego. Na uwagę zasługuje fakt, że przywracają one skórze wilgotność i delikatność, sprawiają, że cera wygląda młodo. Poza tym, jogurtowe kosmetyki jak najbardziej są odpowiednie do pielęgnacji nie tylko twarzy, ale i szyi oraz dekoltu.

Oto kilka sprawdzonych maseczek jogurtowych

  • Maseczka jogurtowo-miodowa– aby ją wykonać, do miseczki dajemy 1 ½ łyżki jogurtu naturalnego, dodajemy łyżeczkę miodu prawdziwego i oba składniki dokładnie ze sobą mieszamy. Następnie maseczkę kładziemy na twarz na jakieś 15 minut, po czym spłukujemy ją letnią wodą. Warto zaznaczyć to, że maseczka łagodzi podrażnienia, odżywia i odpręża, a co najważniejsze naddaje się do każdego rodzaju cery. Ponadto, ładnie pachnie.
  • Maseczka jogurtowa – aby ją stworzyć, należy połączyć 2 łyżki jogurtu naturalnego z sokiem z cytryny. Można też dodać odrobinę miodu. Kolejno nakładamy ją na twarz na 20 minut. Trzeba podkreślić, iż tego rodzaju kosmetyk posiada doskonałe właściwości nawilżające, wygładzające i ściągające pory.
  • Maseczka z jogurtu, banana i avocado – najpierw miksujemy banana i małe avocado. Kolejno dodajemy 2 łyżki jogurtu naturalnego oraz 3 krople witaminy E. Wszystkie składniki jeszcze raz dokładnie ze sobą mieszamy. Następnie nakładamy na twarz na 10-25 minut. Po upływie tego czasu dokładnie spłukujemy twarz letnią wodą i nakładamy na nią krem nawilżający.
  • Maseczka z jogurtu i płatków owsianych– w celu jej wykonania mały jogurt naturalny mieszamy z 2 łyżeczkami płatków owsianych. Fakultatywnie można też dodać pół łyżeczki cynamonu. Dokładnie mieszamy wszystkie produkty i uzyskaną maseczkę nakładamy na twarz na 15 minut, po czym spłukujemy kosmetyk letnią wodą.
  • Maseczka jogurtowo-cytrynowa – aby ją stworzyć, 2 łyżki gęstego jogurtu naturalnego mieszany z drobno posiekaną skórką cytrynową. Maseczkę nakładamy na twarz na 20 minut i zmywamy letnią wodą. Warto dodać, że kosmetyk działo odświeżająco.
  • Maseczka jogurtowo-ogórkowa – po umyciu ogórka należy warzywo zetrzeć na tarce. Dodajmy łyżeczkę soku z cytryny i łyżkę jogurtu naturalnego. Po wymieszaniu wszystkich składników maseczkę nakładamy na twarz na 20 minut. Przede wszystkim, jest ona zalecana w przypadku skóry z przebarwieniami.

Jak widać, przygotowanie maseczki jogurtowej jest proste, nie zajmuje wiele czasu ani nie kosztuje zbyt wiele.