Jakie choroby można wyleczyć poprzez głodówkę?

dieta głodowaJuż w okresie starożytności wierzono w uzdrawiającą moc głodówki. W obecnych czasach taka terapia również pomaga w leczeniu wielu schorzeń. Jednakże nie każdy może zastosować głodówkę, gdyż istnieje wiele przeciwwskazań, z którymi koniecznie trzeba się zapoznać nim zdecydujemy się podjąć taką właśnie kurację.
Należy również wiedzieć, jakie konkretnie schorzenia pomoże wyleczyć dieta głodowa?
Przede wszystkim wymienić trzeba kłopoty z przemianą materii. Osoby borykające się z takim kłopotem, jeśli tylko nie ma przeciwwskazań, powinny zdecydować się na kilkudniowe lecznicze głodowanie. Efekty z pewnością będą pozytywne i zadowalające. Kolejne dolegliwości, w walce z którymi pomocna będzie dieta głodowa to reumatyzm oraz artretyzm, a także wszelkie zmiany zwyrodnieniowe. Wymienić należy również choroby wieńcowe oraz choroby serca mające związek z wysokim cholesterolem, osoby mające niskie lub za wysokie ciśnienie również mogą zostać poddane terapii głodowej.
Głodówka będzie niezastąpionym lekarstwem podczas zatrucia pokarmowego czy też zatrucia spowodowanego nadużywaniem leków. Inne schorzenia, które mogą być leczone głodówką to katar sienny, alergie, a także choroby skóry takie jak łuszczyca, trądzik, wrzody. Panie zmagające się z chorobami okresu przekwitania, a także mające zaburzenia miesiączkowania i cierpiące na zapalenie jajników również znajdą swego rodzaju ukojenie w głodówce. Wspomnieć należy również o migrenie, bezsenności oraz zapaleniu nerwów.
Zapewne dobrą wiadomością dla kobiet będzie informacja, iż głodówka będzie sprzymierzeńcem w wcale z uporczywym cellulitem, którego pojawienie się spowodowane jest często złą przemianą materii oraz nieprawidłową gospodarką tłuszczową. Cellulit może znikną
już po jednej lub tez dwóch terapiach głodowych. Dodatkowo jednak pomocny będzie masaż, a także hydroterapia.
W przypadku silnych przeziębień, które objawiają się podwyższoną temperaturą ciała również wskazana jest krótka głodówka, trwająca od jednego do trzech dni. Inne schorzenia, o których warto wspomnieć to choroby tarczycy, choroby nerek oraz układu moczowego, choroby układu krwionośnego. Kiedy pojawi się trądzik młodzieńczy, również warto zastosować dietę głodową, a to dlatego, że ta choroba skóry spowodowana może być nieprawidłowym odżywaniem i złą przemianą materii.
Jak już zostało wspomniane dieta głodowa powala przede wszystkim na oczyszczenie organizmu z toksyn i właśnie dlatego warto systematycznie, np. każdego roku wiosną, poddać się takiej kilkudniowej kuracji. Osiągnięte efekty z pewnością zadowolą każdego.