Pies w domu alergika

Ostatnio, można zauważyć, iż wiele osób zmaga się z alergią, która dotyczy głównie pyłku i kurzu, a od pewnego czasu także sierści zwierząt, w szczególności psów, a przecież nie ma nic gorszego niż wiadomość, że jesteśmy uczelnie na ulubionego czworonoga. Ale na szczęście alergicy, którzy są miłośnikami psów, mogą mieć powody do zadowolenia, gdyż w ostatnich latach zaczęto hodować psy hiperalericzne, czyli posiadające włos nie wywołujący uczuleń i podrażnień.

Oczywiście, do alergii należy podchodzić indywidualnie, gdyż jest ona wywoływana przez wiele czynników, w związku z czym niekoniecznie tylko sierść zwierzaka może ją powodować. Dlatego zanim zdecydujemy się na jego kupno, warto przez kilka dni odwiedzać hodowcę i sprawdzić jak zareaguje nasz organizm na danego czworonoga.

Jakie psy są najodpowiedniejsze dla alergików?

Z pewnością, warto zdecydować się tu na hodowlę Yorkshire teriera, który jest niezwykle łagodnym stworzeniem, chociaż niegdyś wykorzystywano go głównie do polowań na szczury. Następnie trafił na salony i bardzo lubi być w centrum uwagi, a także domaga się pieszczot od swego właściciela. A, co najważniejsze stanowi idealne towarzystwo dla dzieci, z którymi uwielbia psocić. Poza tym, osoby zmagające się z alergią mogą się zdecydować także na hodowlę pudla, który wyróżnia się wspaniałym wyglądem. Ale z drugiej strony należy też codziennego szczotkowania, a także profesjonalnej opieki fryzjerskich, która nie należy do najtańszych. Ponadto, jest niesamowicie inteligentny, delikatny i bardzo czuły.

Oprócz tego, odpowiednim psem dla alergika będzie maltańczyk, czyli piesek mikroskopijnych rozmiarów, ale za to niesamowicie odważny. Należy podkreślić to, iż stanowi wspaniałe towarzystwo dla dzieci i podobnie jak pudel musi być częstym gościem salonów fryzjerskich dla zwierząt, w szczególności kiedy posiada długi włos. Nie możemy tu pominąć sznaucera miniaturowego, czyli pieska z ogromnym temperamentem. Przede wszystkim, jest on żywiołowym zwierzakiem, który do szczęścia potrzebuje swobody, bowiem uwielbia hasać na świeżym powietrzu. Godny polecenia jest grzywacz chiński, niesamowicie wrażliwy zwierzak, szczerze oddany właścicielowi, zawsze łakomy miłości i pieszczot. Kolejnym pieskiem nieszkodliwym dla większości alergików jest bichon frise, czyli czworonóg o łagodnym usposobieniu, który kocha aktywność fizyczną.

Nie ulega wątpliwości to, że jak najbardziej odpowiedni dla osób posiadających alergię jest nagi pies peruwiański, wyróżniający się spokojnym usposobieniem, który szybko przywiązuje się do domowników, zaś w stosunku do obcych jest wrogo nastawiony. Nie mniej właściwe dla alergików są portugalskie psy wodne, gdyż cechuje je inteligencja, a także uległość podczas tresury. Na końcu warto też wspomnieć o irlandzkim spanielu wodnym, który od lat uznawany jest za wspaniałego towarzysza.