Przy jakich chorobach pomaga homeopatia i ile kosztuje leczenie?

homeopatiaHomeopatia i jej działanie ma swoich gorących zwolenników, ale ma także i przeciwników. Jedni i drudzy toczą zażarte boje o to czy leczenie homeopatyczne powoduje coś więcej niż tylko efekt zbliżony do placebo. Prawda zazwyczaj leży pośrodku, my jednak przyjrzyjmy się chorobom, na które leki homeopatyczne pomagają.
Jedna z wiodących firm zajmujących się badaniem rynku przepytała Polaków na okoliczność zażywania leków homeopatycznych. Oto wnioski:

Ankietowani spytani zostali czy używają homeopatii przy popularnych chorobach, a jeśli tak, to które z nich starają się przezwyciężyć lekami homeopatycznymi. Duża grupa ankietowanych odpowiedziała, że lekami naturalnymi na przeziębienia, grypy, kaszel, katar, ból gardła zanim sięgnie po leki standardowe.

Wiele osób odpowiedziało także, że stany napięcia nerwowego, zwiększony stras, niepokoje i lęki stara się pokonać lekami homeopatycznymi, środki homeopatyczne na uspokojenie – które uspokajają łagodniej niż ich medyczne odpowiedniki. Oprócz tego naturalne metody leczenia ludzie używają w różnych stanach bólowych – migrena, bóle miesiączkowe, stawów.

Co ciekawe ankietowani nie korzystają z homeopatii w przypadku bólów zęba, które są zwykle bardzo silne. Homeopatia klasyczna bywa stosowana także w przypadku schorzeń ortopedycznych, urazów, stłuczeń, nadwyrężeń kostno – stawowych.

Bardzo popularne jest także leczenie schorzeń układu pokarmowego homeopatycznie, np. wrzodów żołądka i dwunastnicy, refluksu.

Ostatnimi czasy na rynku pojawiły się także granulki, które mają pomoc przezwyciężyć chorobę lokomocyjną. Są one popularne i bardzo skuteczne Ich popularność jest tym większa, że bez obaw można podawać je także dzieciom. Kobiety w okresie przekwitania często stosują leki homeopatyczne, które mają zniwelować dolegliwość menopauzy.
Koszt leczenia homeopatycznego jest zwykle niewielki i konkurencyjny w stosunku do tradycyjnych leków. Kropelki stosowane w okresie przeziębienia kosztują ok. 4 zł za fiolkę wystarczającą na ok 3 tygodnie, leki w postaci kuleczek są trochę droższe kosztują ok. 8 zł za ilość wystarczającą na ok. tydzień.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.