Sposoby na starzenie się skóry

Kosmetyki odmładzające do cery dojrzałejNieunikniony upływ czasu powoduje w naszych organizmach różnego rodzaju zmiany, między innymi w gospodarce hormonalnej czy pracy układu odpornościowego i krążenia. Nie oznacza to jednak, iż pewnych aspektów wejścia w wiek średni nie można nieco opóźnić, ciesząc się doskonałym zdrowiem, witalnością oraz pięknym wyglądem.

Po przekroczeniu 35-40. roku życia każdy z nas z pewnością zauważy u siebie pewne zmiany, zwiastujące rozpoczęcie okresu tak zwanej „jesieni życia”. U kobiet pojawi się menopauza, u panów zaś męski odpowiednik przekwitania czyli andropauza. Jak się jednak okazuje niektóre, widoczne aspekty późnego wieku średniego będzie można skutecznie zniwelować i odjąć sobie nawet kilkanaście lat.

Jedną z pierwszych oznak zakończenia etapu młodości będzie rozpoczęcie się procesu starzenia się skóry, która w tym czasie stanie się mniej jędrna, bardziej sucha, znacznie delikatniejsza i podatna na urazy. Domowymi, skutecznymi sposobami można jednakże z powodzeniem walczyć ze zmarszczkami czy przebarwieniami skórnymi, poprawiając tym samym koloryt, elastyczność oraz sprężystość skóry twarzy, szyi oraz dłoni i zapewniając sobie doskonały, młodzieńczy wygląd na długie lata.

Tego rodzaju objawy starzenia się można zniwelować i złagodzić przez stosowanie odpowiednich kosmetyków odmładzających, które dzięki zawartości wielu niezbędnych dla prawidłowej kondycji skóry substancji znacznie poprawią jej wygląd, kolor oraz jędrność. Bardzo istotne będzie przede wszystkim regularne nawilżanie cery lekkimi kremami, zawierającymi między innymi specjalny koenzym Q10, regenerujący i odbudowujący naskórek. Kosmetyki i preparaty powinny także zawierać mocne filtry, bowiem to promieniowanie UVB i UVA najbardziej szkodzi naszej skórze, szczególnie w późniejszym wieku.

Aby zachować młodzieńczy, piękny wygląd po 50-tce czy 60-tce i opóźnić procesy starzenia oraz tym samym móc cieszyć się doskonałą kondycją naszej skóry warto również stosować odpowiednią dietę, w której nie może zabraknąć najważniejszych dla zdrowia witamin i mikroelementów. Regularne i częste jadanie świeżych warzyw, owoców oraz ryb morskich, bogatych w kwasy tłuszczowe omega-3, antyoksydanty oraz ceramidy i sterole skutecznie zahamuje widoczne zmiany skórne i z powodzeniem odmłodzi nas o kilka lat.