Zasady diety owsiankowej

Zasady diety owsiankowej  W pogoni za szczupłą sylwetką szukamy rozmaitych sposób i diet, aby w końcu zgubić niechciane kilogramy. Jednym ze sposobów na to może być stosowanie diety owsiankowej. Występuje ona pod kilkoma postaciami i każdy może wybrać opcję, która najbardziej mu odpowiada.

Podczas stosowania diety owsiankowej wykorzystuje się wartości odżywcze zawarte w owsie, a przede wszystkim fakt, iż znajduje się w nim dużo błonnika. W związku z tym jedząc odpowiednią ilość płatków owsianych nie czujemy raczej głodu, poprawia się także praca przewodu pokarmowego. Bardzo istotne jest również to, że płatki owsiane zawierają sporo żelaza, magnezu, potasu, cynku, witamin z grupy B i E. Ich spożywanie obniża poziom cholesterolu oraz cukru we krwi. Oczywiście dieta, która polega właściwie tylko na spożywaniu zboża ma również swoje wady. Chociaż płatki owsiane mają dużo różnych składników odżywczych, to jednak nie zaspokoją wszystkich potrzeb organizmu. Poza tym podczas odchudzania w taki sposób będzie nam brakowało siły i energii. Trzeba też przyznać, że dieta owsiankowa szybko może się znudzić.

W wersji jednodniowej tej diety jemy pięć posiłków, a każdy z nich to po prostu owsianka z mlekiem lub jogurtem. Oczywiście mleko czy jogurt powinny być odtłuszczone. Poza tym pije się niegazowaną wodę i herbatki ziołowe. Podobno można w ten sposób stracić 1-2 kg. Dietę stosujemy raz w tygodniu. Niektórzy przedłużają ją do 3 dni. Natomiast można też wybrać wersję długoterminową, która dzieli się na trzy fazy – I faza trwa tydzień i można jeść wówczas tylko owsiankę 3-5 razy dziennie, II faza trwa 30 dni i wówczas jemy 3 razy owsiankę, a dodatkowo warzywa, owoce, ryby, drób, III faza to powolny powrót do racjonalnej diety, ale przynajmniej raz dziennie trzeba zjeść owsiankę, a oprócz tego jeden inny produkt owsiany. W sumie można schudnąć nawet 8 kg. Poniżej przykładowe menu dzienne z fazy II:

– ½ miski owsianki z jogurtem naturalnym z łyżką rodzynek

– ½ miski owoców

– 100 g chudej ryby albo piersi kurczaka (przyrządzonej w folii), zielona sałata z jogurtem naturalnym, ½ miski owsianki

– ½ miski warzyw

– ½ miski owsianki, miska fasolki szparagowej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *