Nafta kosmetyczna na wypadanie włosów i łupież

nafta-do-wlosowNafta kosmetyczna to naturalny środek do pielęgnacji włosów. Trzeba zaznaczyć to, iż zwykle ma ona zastosowanie w leczeniu wypadających włosów i łupieżu. Poza tym, najczęściej posiada w swym składzie wyciągi ziołowe, jest dosyć tania i łatwa w aplikacji. Oczywiście, ten kosmetyk ma zarówno wielu przeciwników jak i zwolenników, ale żeby móc się wypowiedzieć na jego temat, trzeba go po prostu przetestować na własnych włosach.

Po pierwsze, naftę możemy stosować samodzielnie na włosy, choć większość osób zaleca wymieszać ją z żółtkiem i olejkiem rycynowym, bowiem wtedy możemy ją pozostawić na dłuższy czas na głowie. Należy podkreślić, że nafta kosmetyczna wspaniale nabłyszcza włosy, wzmacnia, sprawia, że się nie łamią ani nie elektryzują.

Jednakże nie możemy przesadzać z jej stosowaniem, ponieważ w tym wypadku przesuszamy włosy. Otóż, najlepiej by kuracja przebiegała nie częściej niż raz na tydzień przez ok. 10 minut. Ogromną zaletą nafty kosmetycznej jest też jej wydajność, gdyż w zupełności wystarczy jedna łyżka, aby pokryć nią nawet bardzo długie włosy. Oprócz tego, koszt jej zakupu oscyluje w granicach 6 zł, dlatego w starciu z nią inne drogie kosmetyki na wypadanie włosów i łupież nie mają najmniejszych szans. Nie zapominamy także o tym, iż nafta jest zdrowa dla włosów, gdy stosujemy ją z głową, w przeciwieństwie do różnego typu preparatów zawierających w swym składzie mnóstwo substancji chemicznych.

Na uwagę zasługuje fakt, iż nafta kosmetyczna dostępna jest w kilku odmianach, najczęściej wzbogacona jest dodatkowymi witaminami, np. A i E, olejkiem rycynowym, aloesem, tatarakiem, lecytyną, biopierwiastkami, drożdżami i pokrzywą, chociaż według wielu osób poszczególne rodzaje nafty kosmetycznej tak naprawdę niczym się nie różnią od siebie i wszystkie wspaniale oddziałują na nasze włosy. Musimy zaznaczyć to, że po zakończonej kuracji należy bardzo dokładnie spłukać ją z włosów, co nie jest takim łatwym zadaniem, ponieważ jest ona dosyć tłusta. W tym celu musimy kilka razy płukać włosy w ciepłej wodzie, a następnie umyć głowę szamponem. Kolejnym jej minusem jest okropny zapach, który na szczęście po nałożeniu odżywki na włosy jest w ogóle niewyczuwalny.

W związku z powyższym widać, iż nafta kosmetyczna ma cudowny wpływ na piękny wygląd naszych włosów. Poza tym, zapobiega ich wypadaniu i jest skuteczna w walce z łupieżem. Nie zapominamy także o tym, że jest tania i wydajna, dlatego też jest wspaniałą alternatywą dla drogich kosmetyków na wypadanie włosów i łupież.