Domowe sposoby na infekcje pochwy

leczenie-infekcji-pochwyProblemy intymne dotyczą większości kobiet. Prawie każda zna lub pozna uczucie towarzyszące infekcjom typowym dla okolic intymnych. Należą do nich głównie grzybice, zapalenia pochwy, zapalenia sromu oraz rzadsze, ale jednak alergie. Większości tych przypadłości towarzyszy nieprzyjemne pieczenie, swędzenie oraz białawe upławy. Oczywiście można je leczyć lekami bez recepty, bowiem jest to naturalny sposób eliminowania infekcji. Takich preparatów mamy coraz więcej na rynku farmaceutycznym. Pojawiają się także leki na upławy u dzieci, wcale nie tak rzadkie jakby się mogło wydawać.

Ponieważ takich leków jest więcej to kobiety mają szerszy wybór i możliwość samodzielnego leczenia infekcji pochwy. Te bywają problemem nawracającym, co szczególnie może być irytując. Zatem nie sposób wciąż biegać do lekarza i zażywać antybiotyki, które także wyniszczają florę bakteryjną, pośrednio doprowadzając do stanów zapalnych intymnych okolic kobiecych. Zamiast tego lepiej wypróbować leki ogólniedostępne. One także zawierają dobroczynne substancje, które w naturze są uważane za antybiotyki.

Nie do końca może być prawdą, że stosując leki bez recepty tylko zaleczamy infekcję, eliminując jedynie objawy. Może się okazać, że przy pomocy niezbyt drogiego kremu, globulek z nagietkiem lub propolisem odczujemy ulgę i pozbędziemy się nie tylko nieprzyjemnego pieczenia czy świądu, ale również upławów o brzydkim zapachu. A czy są jakieś domowe specyfiki na upławy i problemy intymne?

Mówi się o dobroczynnym działaniu jogurtów zawierających dobre bakterie. Zaleca się je spożywać przy antybiotykoterapii jak i podczas przyjmowania innych różnorodnych leków. Naturalny jogurt lub maślanka mogą być stosowane miejscowo na okolice intymne. Co to daje? Po pierwsze nawilżamy w ten sposób pochwę a po drugie dobry jogurt z pałeczkami kwasu mlekowego zmniejsza namnażanie się drobnoustrojów wywołujących szczególnie grzybicę. Sposób ciekawy i tani do wykorzystania. Nie trzeba od razu biec po tabletki na upławy a po prostu do sklepu spożywczego po dobrej jakości jogurt.

Warto także wypróbować podmywanie rumiankiem lub naparem z nagietka. W przypadku pierwszego z ziół koniecznie należy wykluczyć alergię, to częsta przypadłość w odniesieniu do rumianku. Natomiast nagietek jest łagodny, ma właściwości ściągające i gojące rany. Stosujemy podmywanie, bowiem irygacje z naparów mogą wprowadzać dodatkowe bakterie do pochwy co będzie miało skutek zupełnie odwrotny.