Stosowanie termoforu na bóle miesiączkowe

Termofor na okres - za i przeciwZ pewnością każda kobieta doskonale zdaje sobie sprawę, jak uciążliwe i bolesne mogą być nierzadko comiesięczne dolegliwości menstruacyjne. Nie oznacza to jednak wcale, iż z takimi problemami nie możemy radzić sobie domowym sposobem i przy wykorzystaniu bardziej naturalnych metod niż wszelkiego typu terapie farmakologiczne.

Aby zatem szybko uśmierzyć ból i poprawić własne samopoczucie, a tym samym nie musieć zażywać mnóstwa tabletek i środków przeciwbólowych, podczas miesiączki z powodzeniem zastosować możemy miejscowe okłady z użyciem ciepłego termoforu. Należy jednak zdawać sobie sprawę, iż taka metoda ma zarówno wiele zalet jak i pewne wady, o których opowiadamy szerzej w dalszej części artykułu.

Stosowanie różnego rodzaju ogrzewaczy i praktycznych ocieplaczy przez kobiety w trakcie okresu jest bardzo powszechne. Warto jednak pamiętać, iż ciepły okład, podobnie zresztą jak gorąca kąpiel może w niektórych przypadkach, szczególnie zaś podczas pierwszych dni menstruacji znacznie nasilić krwawienia. Najlepiej zatem używać termoforu z umiarem, przykładając do miejscowo do podbrzusza na kilka minut. Długotrwałe okłady z pewnością sprawią, iż krwawienia będą obfitsze mimo ustąpienia bólu.

Stosowanie ciepłego termoforu podczas menstruacji będzie jednak mniej problematyczne, jeśli zdecydujemy się na taki sposób uśmierzania bólu pod koniec okresu. Wtedy krwawienia stopniowo ustępują i są znacznie mniej obfite, zatem z dużym prawdopodobieństwem nie pojawi się w takiej sytuacji ryzyko znacznego krwotoku. Aby dodatkowo zminimalizować nieprzyjemne konsekwencje nadmiernego używania termoforu przy miesiączce, zaraz po ustąpieniu dolegliwości bólowych należy zrezygnować na kilka godzin z gorących okładów. Zabiegi takie można powtórzyć ponownie kiedy znowu pojawi się bolesność w podbrzuszu.

Dobrym sposobem na samodzielne radzenie sobie z bólami miesiączkowymi może być również stosowanie specjalnych, kieszonkowych ogrzewaczy do rąk, które w tym przypadku warto umieścić w dole brzucha. Zaletą tej metody jest fakt, iż podgrzewacze takie trzymają temperaturę na poziomie około 50 stopni Celsjusza przez około pół godziny, zatem nie narażą nas zbytnio na wystąpienie obfitszych krwawień, nawet w początkowych dniach menstruacji.