Właściwości lecznicze soku z buraków

zdrowy-sok-z-burakowTak to już jest. Zazwyczaj najzdrowsze jest to, co kiepsko smakuje. Dotyczy to między innymi soków. Najlepszym przykładem jest sok z buraków. Mało kto sięga po niego chętnie, jednak przyznać trzeba, że jest naprawdę zdrowy. Bogactwo zawartych w nim witamin sprawia, że napój z buraczków jest coraz bardziej popularny.

Aby dowiedzieć się w czym tkwi fenomen buraków trzeba sięgnąć do nauk medycyny ludowej. Ona jako pierwsza poznała i doceniła właściwości tego czerwonego warzywa.

Buraczany sok to doskonałe antidotum na anemię. Jeśli nie lubisz soku marchewkowego, który także jest polecany osobom z niedokrwistością – wybierz właśnie sok z buraków. Jakie właściwości ma jeszcze czerwony sok?

To doskonałe lekarstwo na liczne alergie. Z powodzeniem możesz pić go jeśli masz obniżoną odporność (udowodniono naukowo, że regularne picie jednodniowego soku z buraków znacznie ją podnosi). Sok z buraków pomoże na wzdęcia i zaparcia. Jest skutecznym antidotum na dolegliwości żołądka oraz wątroby. Dzięki niemu możesz pozbyć się kwasów żołądkowych.

Spożywanie buraków ma dobroczynny wpływ na naszą pamięć. Pomagają w walce z grypą i przeziębieniem. Są też doskonałe na kaca! Właściwości zdrowego soku można by wymieniać właściwie bez kresu. Po sok z buraków możesz sięgnąć jeśli masz problemy z ciśnieniem (picie buraczanego soku redukuje ciśnienie). To wszystko dzięki azotanom (regulują one pracę krwi).

Sok z buraków ma zbawienny wpływ na nasze samopoczucie – dodaje nam energii, sprawia, że bardziej entuzjastycznie podchodzimy do życia. Polecany jest osobom uprawiającym sport oraz ludziom aktywnym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *